تعارض رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار

تعارض: رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار لازمه امور شوراها نماینده مردم جهرم حضور سرمایه گذاران اخبار انتخابات 96

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

المانیتور در گزارشی نوشت: امانوئل مکرون با تلاشی محتاطانه جهت برقراری رابطه با روسیه در مورد سوریه و ایران، می خواهد نشان دهد در مورد تمام پرسشها خاورمیانه با ا

خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

عبارات مهم : ایران

المانیتور در گزارشی نوشت: امانوئل مکرون با تلاشی محتاطانه جهت برقراری رابطه با روسیه در مورد سوریه و ایران، می خواهد نشان دهد در مورد تمام پرسشها خاورمیانه با ایالات متحده هماهنگ نیست و تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام باعث فاصله وی از واشنگتن شده است هست.

به گزارش ایرنا، ‘ایگور دلونه’ معاون مرکز تحلیل امور روسیه – فرانسه در گزارشی با عنوان ‘پوتین و مکرون به دنبال راهی جهت مساله کشور عزیزمان ایران و سوریه هستند’ افزود: با خروج ترامپ از برجام روسیه به دنبال پیدا کردن راهی جهت نجات این توافق نامه بین المللی است و در این میان ‘امانوئل مکرون’ مدیر جمهوری فرانسه نیز علاقمند به پیوستن به این جبهه هست. وی در تاریخ 25 ماه (خرداد ماه) به روسیه سفر کرد. هرچند این نخستین دیدار مکرون از روسیه نبود و وی همراه با هیاتی به ریاست ‘فرانسوا اولاند’ رییس جمهور سابق فرانسه در سال 2013 و جهت حضور در نشست G-20 به روسیه سفر کرده بود.

پیش از سفر به روسیه، مکرون چندان نگاه مثبتی به این دیدار نداشت و انتظاراتش از دیدار با ‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه کم بود. ‘این سفر قرار بود در ماه آوریل باشد ولی با توجه به حملات هوایی ایالات متحده، فرانسه و انگلیس در اواسط ماه آوریل (فروردین) به مواضع دولت سوریه و مسمومیت جاسوس سابق روسیه در خاک انگلیس که در ماه مارس (اسفند) صورت گرفت و زیاد کشورهای غربی کرملین را مسئول آن دانستند و مورد سرزنش قرار دادند، این سفر به تعویق افتاد.’

خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

هرچند این نخستین بار نیست که در مورد اختلاف نظر مسکو و پاریس بر سر مساله سوریه می شنویم و از وقت روی کار آمدن مکرون ناامیدی های الیزه نسبت به اوضاع سوریه مدام در حال زیاد کردن هست. ولی مکرون با در پیش گرفتن سیاستی متفاوت از روسای جمهوری پیشین خود، با از بین بردن بشار اسد به عنوان یک پیش شرط جهت از سرگیری گفتگوهای سیاسی در مورد آینده سوریه موافقت کرد.

از طرفی وی در مورد حفظ تمامیت ارضی با مسکو هم عقیده است هرچند بر این باور است کرملین آنگونه که باید در مورد مباحث مهمی همچون حملات شیمیایی و کمک های بشردوستانه حساسیت مورد نیاز را به خرج نداده است.

المانیتور در گزارشی نوشت: امانوئل مکرون با تلاشی محتاطانه جهت برقراری رابطه با روسیه در مورد سوریه و ایران، می خواهد نشان دهد در مورد تمام پرسشها خاورمیانه با ا

اما به احتمال فراوان مکرون در سنت پترزبورگ، سیگنال مثبتی که می خواست را دریافت کرده و با پوتین در مورد بعضی مباحث از جمله کشور عزیزمان ایران و ضرورت حفاظت توافق هسته ای اتفاق نظر خود را اعلام کردند.

از سوی دیگر در سوریه، پاریس و مسکو تلاش خواهند کرد مذاکرات صلح سوریه که اغلب در آستانه قزاقستان برگزار می شود را با زیر گروه ائتلاف مبارزه با داعش هماهنگ کنند. این زیر گروه که در آخرهای سال 2017 تشکیل شد مشمول بر کشورهای فرانسه، انگلیس، ایالات متحده، اردن و عربستان سعودی هست. لذا اگر این هماهنگی ها جواب دهد، برگ برنده ای جهت پاریس بشمار می آید که در پی ایجاد یک جایگزین معتبر جهت انحصار روسیه در زمینه حل بحران سوریه هست. این امر همچنین نشان دهنده تکامل موضع فرانسه نسبت به مذاکرات آستانه هست، لیکن پاریس از آغازین روزهای برگزاری این نشست نسبت به موفقیت آن تردید داشته هست. شایان ذکر است ایران، روسیه و ترکیه از ابتدا نشست آستانه آن را گارانتی کرده اند و حال با تشکیل این زیرگروه روح تازه ای به این مذاکرات دمیده می شود.

در مورد کشور عزیزمان ایران هم پاریس تلاش کرده است با ارائه بعضی دستورالعمل ها به بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، رویکرد جامع تازه اروپا در مورد برجام را تهیه کند. از سال 2015 و بعد از امضای برجام شرکت های فرانسوی قراردادهایی را با پایتخت کشور عزیزمان ایران به ارزش بیش از 26 میلیارد دلار امضا کرده اند. بعضی امیدوار بودند سرمایه گذاری های غربی در کشور عزیزمان ایران شرایط اقتصادی مطلوبی ایجاد کند و در نهایت منجر به یک سیاست انعطاف پذیرتر کشور عزیزمان ایران در سوریه شود. با این حال، با تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام، نه تنها این سرمایه گذاری ها در معرض خطر قرار می گیرد بلکه شرکت های فرانسوی هم احتمالا فعالیت خود را در کشور عزیزمان ایران آخر خواهند داد. بنابراین امروزه پاریس در برابر کشور عزیزمان ایران خود را در بن بستی می بیند و مکرون هم نمی تواند نفوذ مورد نیاز را بر شرکت های فرانسوی داشته باشد.

خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

از طرفی مکرون در پی ایجاد رهبری تازه در اروپا و تحول در روابط فرانسه و آلمان در زمینه پرسشها اقتصادی و سیاست خارجی غیر قابل آینده نگری ایالات متحده هست. به عبارتی بعد از دیدار او از ایالات متحده در ماه آوریل (فروردین) جایی که فراتر از لبخندها، مکرون نتوانست هیچ چیزی از ترامپ نه در قبال برجام و نه تضمینی جهت محافظت از شرکت های فرانسوی در برابر تحریم های ایالات متحده بدست آورد، نیاز به کسب امتیازاتی در خارج از کشور جهت ارتقا موقعیت داخلی و خارجی خود دارد.

در عین حال، مکرون با تلاشی محتاطانه جهت برقراری رابطه با روسیه در مورد پرسشها سوریه و ایران، می خواهد نشان دهد که در مورد تمام پرسشها خاورمیانه با ایالات متحده هماهنگ نیست. به این ترتیب، تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام، موقعیتی جهت فرانسه فراهم کرد تا به عنوان سوریه زیاد بپردازد و از سیاست منطقه ای واشنگتن فاصله بگیرد. هرچند این به معنای روابط حسنه با مسکو تلقی نمی شود.

المانیتور در گزارشی نوشت: امانوئل مکرون با تلاشی محتاطانه جهت برقراری رابطه با روسیه در مورد سوریه و ایران، می خواهد نشان دهد در مورد تمام پرسشها خاورمیانه با ا

‘تارنمای المانیتور از فوریه 2012 به وسیله ‘جمال دنیل’ یکی از عرب های آمریکایی تبار در واشینگتن، دی.سی. پایه گذاری شد. المانیتور به جمع آوری گزارش و تجزیه و تحلیل در مورد خاورمیانه از جمله خلیج فارس، مصر، ایران، اسرائیل، دولت فلسطین و دیگر کشورها می پردازد. این تارنما با رسانه های بزرگ خبری در خاورمیانه نیز همکاری می کند’.

خروج ترامپ از برجام موجب دوری مکرون از واشنگتن شده است است

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | فرانسه | فرانسه | ایالات متحده | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs