تعارض رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار

تعارض: رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار لازمه امور شوراها نماینده مردم جهرم حضور سرمایه گذاران اخبار انتخابات 96

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ملاقات ناطق‌نوري و علم‌الهدي پشت درهاي بسته

ديدار پشت درهاي بسته؛ البته احتمالا قبل از انتشار عكس هاي مشترك. پايگاه اطلاع رساني حجت الاسلام علم الهدي خبر داده است كه بعد از ١٢ سال ديداري بين او و علي اكبر

ملاقات ناطق‌نوري و علم‌الهدي پشت درهاي بسته

ملاقات ناطق نوري و علم الهدي پشت درهاي بسته

عبارات مهم : انتخابات

ديدار پشت درهاي بسته؛ البته احتمالا قبل از انتشار عكس هاي مشترك. پايگاه اطلاع رساني حجت الاسلام علم الهدي خبر داده است كه بعد از ١٢ سال ديداري بين او و علي اكبر ناطق نوري رخ داده است.

ملاقات ناطق‌نوري و علم‌الهدي پشت درهاي بسته

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله علم الهدی ديروز نوشت: «این دیدار، نخستین ملاقات حجت الاسلام ناطق نوری با آیت الله علم الهدی بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٤، دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و کناره گیری حجت الاسلام ناطق نوری از فضای سیاسی کشور بود که در فضایی صمیمی و پشت درهای بسته صورت گرفت». به طور مشخص نمي توان گفت آیا اين دو نفر ١٢ سال با هم هيچ ديداري نداشته اند و آیا نخستين ديدار بعد از فراغ طولاني پشت درهاي بسته صورت گرفته است.

آيا يك ملاقات راحت دوستانه بوده يا مأموريتي پشت اين ديدار است؟ ناطق نوري سال هاست از اصولگرايان فاصله معني داري گرفته است يا حداقل اگر ديدار خصوصي هم دارد، در مجالس و مجامع عمومي آنها ظاهر نمي شود. حضور در جلسات جامعه روحانيت را ترك كرده است و در دو انتخابات اخير هم كاملا جانب حسن روحاني را گرفته هست. او به تازگی در جريان انتخابات رياست جمهوري هم از سمت بازرسي دفتر نهاد رهبري هم كناره گيري كرد. بعدا اعلام شد كه علت اين كناره گيري اين بوده كه مي خواسته به نفع حسن روحاني در انتخابات تبليغ كند.

ديدار پشت درهاي بسته؛ البته احتمالا قبل از انتشار عكس هاي مشترك. پايگاه اطلاع رساني حجت الاسلام علم الهدي خبر داده است كه بعد از ١٢ سال ديداري بين او و علي اكبر

بي مهري ها در مشهد

با وجود همه اينها نكته تأمل برانگیز ديدار اين دو اين است كه در اين سال ها ناطق قطعا بارها و بارها به مشهد سفر كرده هست؛ ولی تا به حال خبري از ديدار او و امام جمعه مشهد رسانه اي نشده بود. نمونه مشخص آن سال ٩١ و آن ماجراي معروف پرتاب بطري هاي آب به سمت او از سوي دلواپسان بود.

در آن وقت اگرچه توليت آستان قدس با آيت الله طبرسي بود؛ ولی حجت الاسلام علم الهدي امام جمعه مشهد بود. با اين حال خبري مبني بر ديدار يا دلجويي از ناطق از سوي امام جمعه مشهد منتشر نشد. ماجرا از اين قرار بود كه ۲۳ خرداد ۹۱ در سومین شب از لیالی قدر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری سخنران مراسم احیای حرم مطهر رضوی بود كه معترضان با سردادن شعارهای فوت بر ضد ولایت فقیه و فواید بی بصیرت نمی خواهیم، صحبت او را قطع کردند که در نهایت موجب شد که او صحبت خود را پیش از موعد به اتمام برساند. در وقت خروج حجت الاسلام ناطق نوری، بعضی از معترضان با پرتاب بطری های آب او را بدرقه کردند.

ملاقات ناطق‌نوري و علم‌الهدي پشت درهاي بسته

حجت الاسلام علي عسگري يكي از همراهان ناطق نوري در مراسم احياي شب قدر در حرم رضوي بود که گفت: «آنها ابتدا سعي داشتند با اعتراض هاي چندنفره و فرستادن صلوات در اطراف تريبون، فضا را ملتهب كنند. بعد از چند بار كه اقدام به فرستادن صلوات كردند، آقاي ناطق گفت صلوات جاي خودش را دارد و صحبت خود را ادامه داد. چون در ادامه بحث آقاي ناطق، عنوان عدالت سياسي مطرح شد كه البته هيچ وقت به سود اين جريانات نبوده، آنها مجددا شروع به شعاردادن كردند و از عبارت «مرگ بر ضد ولايت فقيه» استفاده كردند». بعدها گفته شد كه حمله به ناطق نوري برنامه ريزي شده است بوده است.

عسگري همان وقت گفته بود: «اين افراد آشنا شده است هستند و وابستگي هايي به جاهايي دارند. عده اي از آنها وابستگي هايي به برخي جاها دارند و فكر مي كنم بايد راجع به آنها چاره انديشي اساسي صورت بگيرد».آن وقت ناطق نوري از اصولگرايان به دليل حملات احمدي نژاد به خودش و خانواده اش در ماجراي مناظره هاي سال ٨٨ دلخور بود و بخشي از اصولگرايان تندرو هم او را «ساكت فتنه» لقب داده بودند.

ديدار پشت درهاي بسته؛ البته احتمالا قبل از انتشار عكس هاي مشترك. پايگاه اطلاع رساني حجت الاسلام علم الهدي خبر داده است كه بعد از ١٢ سال ديداري بين او و علي اكبر

سعید قاسمی همان وقت بعد از سخنراني ناطق راجع به او گفت: «هنوز یادمان نرفته است که جناب آقای ناطق در انتخابات ۸۸ خاتمی را دعوت به سفر به سراسر کشور عزیزمان ایران کرده بود تا در این سفر ها اعلام کند که من کنت مولا فهذا میرحسین مولا؟! جناب ناطق نوری ابتدا باید کارنامه و عملکرد خود در فتنه ۸۸ را براق سازی كنند و پاسخ دهند که آیا فریاد «این عمار» حضرت آقا در فتنه ۸۸ را بی جواب گذاشتند و بعد راجع به پرسشها دیگر از جمله حالات رزمندگان در ایام جنگ سخن بگویند». او با هشدار شدید به ناطق نوری گفته بود: «این افراد اگر همین گونه ادامه دهند، با تصویر العمل حزب الله و مردم مواجه خواهند شد؛ همچنان که در مشهد هم این اتفاق افتاد.

اینکه ایشان در دفتر مقام معظم رهبری مسئولیت دارند، جهت ما کفایت نمی کند. انتصاب اشخاص به حضرت آقا و ولی فقیه مسئولیت و وظیفه اشخاص را مضاعف می کند». همان وقت برخي رسانه ها تیتر زدند كه «سعید قاسمی مسئولیت برهم زدن صحبت ناطق نوری را پذیرفت». شايد ديدار علم الهدي و ناطق نوري مقدمه اي براي دلجويي از شيخ اصولگرا يا بازگشت او به آغوش اصولگرايان باشد، شايد هم نه.

ملاقات ناطق‌نوري و علم‌الهدي پشت درهاي بسته

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs