تعارض رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار

تعارض: رضایی سرمایه گذار تصویب درآمدها درآمدهای پایدار لازمه امور شوراها نماینده مردم جهرم حضور سرمایه گذاران اخبار انتخابات 96

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری همایون ارشادی پاسخ می دهد ، آیا بازیگران موفق ایرانی در سینمای دنیا نقش های مهم را بازی نمی کنند؟

بخشی از مصاحبه را می خوانید: علت گزینش شما جهت بازی در «ایتالیا ایتالیا»، باید ارتباطی با تجربه زندگی و تحصیلتان در ایتالیا داشته باشد، نه؟ این عنوان بی

همایون ارشادی پاسخ می دهد ، آیا بازیگران موفق ایرانی در سینمای دنیا نقش های مهم را بازی نمی کنند؟

آیا بازیگران موفق ایرانی در سینمای دنیا نقش های مهم را بازی نمی کنند؟/همایون ارشادی پاسخ می دهد

عبارات مهم : ایرانی

روزنامه جام جم با همایون ارشادی، بازیگر ایرانی در سینمای دنیا مصاحبه کرده است.

بخشی از مصاحبه را می خوانید:

دلیل گزینش شما جهت بازی در «ایتالیا ایتالیا»، باید ارتباطی با تجربه زندگی و تحصیلتان در ایتالیا داشته باشد، نه؟

این عنوان بی تاثیر نیست و شاید به همین علت هم بوده باشد، ولی دقیقا علت این گزینش را نمی دانم و این را باید از کارگردان فیلم، کاوه صباغ زاده بپرسید.

احیانا دلتان جهت ایتالیا تنگ نشده است؟

چرا، البته همین یک ماه پیش ایتالیا بودم. من در ایتالیا بزرگ شدم و از 18سالگی جهت ادامه تحصیل به آنجا رفتم و در آن کشور فرم گرفتم. زندگی و تحصیل در ایتالیا هر لحظه جزو خاطرات من خواهد بود.

شما از معدود بازیگران موفق سینمای کشور عزیزمان ایران در عرصه جهانی هستید و نقش های خوبی در بعضی فیلم های سینمای دنیا بازی کرده اید. هنگامی که از نزدیک در آن محیط کار می کنید، چه تفاوتی میان سینمای کشور عزیزمان ایران با سینمای روز دنیاست؟

مهم ترین تفاوت سینمای کشور عزیزمان ایران با سینمای پیشرفته دنیا در فناوری است که خیلی پیشرفته تر از سینمای ماست. ضمن این که سرمایه گذاری که جهت هر فیلم می کنند، بسیار کلان هست. کم هزینه ترین فیلم آنها چیزی حدود 20 میلیون دلار تمام می شود. مورد مهم دیگر این که چون پول و سرمایه دارند، برنامه ریزی های آنها جهت تولید فیلم هم دقیق و کامل و از پیش تعیین شده است هست. ولی اینجا سرمایه گذار اول مقداری پول جهت فیلم دارد و بعدا در حین فیلمبرداری و تولید تلاش می کند بقیه سرمایه فیلم را هم فراهم کند. طبیعی است که با این وضع، خیلی نمی توان به تولید مناسب فیلم امیدوار بود. درحالی که در سینمای دنیا طی پنج ماه فیلمبرداری، حتی یک روز هم برنامه ریزی اولیه صورت گرفته جابه جا نمی شود. ما از این لحاظ از سینمای دنیا عقب هستیم.

چرا با وجود توانایی، بعضی بازیگران ما به پروژه های سینمای دنیا راه پیدا نمی کنند و این حضور محدود است؟

مهم ترین دلیل، زبان هست. ضمن این که ما هر کاری کنیم، آنجا خارجی هستیم، بویژه در سینمای آمریکا. در نتیجه در پروژه هایی که آنها دارند، معمولا نقش هایی را به ما پیشنهاد می دهند که با منطقه و فرهنگ اینجا مرتبط باشد. قیافه و فیزیک ما طوری است که هیچ وقت نقش یک آمریکایی را نمی توانیم بازی کنیم، ما باید در فیلم های سینمای آمریکا و اروپا معمولا نقش یک ایرانی، عرب، افغان، پاکستانی و… را به عهده بگیریم، بویژه این که زبان انگلیسی شما هم آن لهجه مخصوص آمریکا را نداشته باشد، معلوم است که شما یک خارجی هستید و نمی توانید نقش یک شخصیت آمریکایی متولد آمریکا را بازی کنید. حتی بازیگران ایرانی هم که متولد آمریکا هم هستند، باز نقش هایی بازی می کنند که صددرصد آمریکایی نیستند.

موضوع دیگر این که بازیگران در سینمای جهان، AGENT (مدیربرنامه) دارند و این طور نیست که جهت نقش ها، دنبال بازیگر بروند. خیلی کم پیش می آید از یک بازیگری خوششان بیاید و از طرق متفاوت سراغ او بروند. فکر می کنم هنگامی که فیلم «جدایی نادر از سیمین» در اسکار موفق شد، بازی پیمان معادی دیده شد و بعضی سازندگان فیلم های دنیا سراغ او رفتند. هنگامی که فیلم «بادبادک باز» در سینماهای آمریکا اکران شد، بعضی کارگردان های سینمای دنیا دنبال من آمدند تا برایم مدیر برنامه پیدا کنند. همین طوری نیست که بازیگری بتواند در یک فیلم خارجی شرکت کند. بعد از این که مدیر برنامه پیدا کردید، جهت شما فیلمنامه و دیالوگ ها را می فرستند و شما هم باید ویدئویی جهت سازندگان فیلم بفرستید. طبیعتا اگر شما در آن محیط باشید، فعالیت در آنجا راحت تر هست، ولی اگر دور از آن محیط باشید، فعالیت در آنجا مقداری مسئله هست، بویژه این که زبان و لهجه هم خیلی در این عنوان تاثیر دارد. فیزیک هم تاثیر دارد و پیشنهاد بازی در بعضی نقش ها به فیزیک بازیگران مربوط است.

همایون ارشادی پاسخ می دهد ، آیا بازیگران موفق ایرانی در سینمای دنیا نقش های مهم را بازی نمی کنند؟

واژه های کلیدی: ایرانی | برنامه | آمریکا | ایرانی | برنامه | سینمای | ایتالیا | ایتالیا | آمریکایی | بازیگران | سرمایه گذار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs